رد کردن لینک ها

لقب بهترین لانچ در میان بازی‌های امسال در اختیار بازی FIFA 20

اشتراک گذاری

لقب بهترین لانچ بازی‌های امسال در بریتانیا در اختیار بازی FIFA 20 قرار گرفت. نسخه‌های جدید مجموعه بازی FIFA هر ساله پس از انتشار لقب بهترین لانچ را به خود اختصاص می‌دهند و FIFA 20 نیز از این قاعده مستثنی نبوده است.

براساس آمار منتشر شده از سوی UKIE/Gfk Chart-Track که توسط وبسایت GamesIndustry به اشتراک گذاشته شده است بازی FIFA 20 در صدر جدول فروش هفتگی بریتانیا قرار گرفته و نسخه PS4 آن، 61 درصد از سهم فروش بازی را به خود اختصاص داده و سهم نسخه Xbox One نیز برابر 37 درصد بوده است. ناگفته نماند سهم نسخه Legacy Edition عرضه شده برای کنسول Nintendo Switch برابر تنها یک درصد بوده است.

فروش فیزیکی FIFA 20 در هنگام لانچ به میزان 7 درصد به صورت سالیانه در مقایسه با لانچ FIFA 19 کاهش یافته است. فروش فیزیکی نسخه PS4 بازی اندکی با افت مواجه شده اما فروش دو نسخه Xbox One و Nintendo Switch با افزایش همراه شده است. به طور کلی همان طور که گفته شد لقب بهترین لانج در میان عناوین امسال در اختیار بازی FIFA 20 است. در حقیت این بازی شبیه‌ساز فوتبال تاثیر مثبتی روی فروش سایر بازی‌ها نیز داشته است.

چندین خرده‌فروشی در بریتانیا کنسول Xbox One S All-Digital Edition را همراه با کد بازی‌های Sea of Thieves، Minecraft، FIFA 20 و Forza Horizon 3 به فروش رسانده‌اند. به لطف FIFA 20 فروش کنسول Xbox One با افزایش همراه شده است. سه بازی دیگر اشاره شده نیز تغییر مثبت قابل توجهی در فروش‌شان حاصل شد به طوری که Minecraft با افزایش 197 درصدی، Sea of Thieves با افزایش 199 درصدی و Forza Horizon 3 با افزایش 183 درصدی در زمینه فروش همراه شدند. نام هر سه بازی نیز در میان ده بازی پرفروش جدول هفته اخیر بریتانیا مشاهده می‌شود.

عناوین دیگر نیز با رشد در فروش خود همراه شدند. بازی Gears 5 که جایگاه چهارم خود را حفظ کرده در مقایسه با هفته گذشته 70 درصد فروش بیشتری به ثبت رسانده و در کنار آن The Division 2 هم که در رتبه ششم قرار دارد افزایش 53 درصدی را تجربه کرده است که البته این امر برای هر دو بازی به لطف باندل‌های سخت‌افزاری آن‌ها صورت گرفته است. در این میان دو بازی Crash Team Racing Nitro-Fueled و Mario Kart 8 Deluxe که به ترتیب در رتبه پنجم و هشتم قرار دارند افزایش فروش 74 و 13 درصدی را تجربه کردند.

مجموعا فروش بازی‌های فیزیکی به صورت هفتگی با افزایش 285 درصدی همراه بوده و از نظر تعداد نیز 816,985 بازی در خرده‌فروشی‌ها فروخته شده است. حال آن که GamesIndustry بیان می‎دارد فروش فیزیکی بازی‌ها از ابتدای سال تا تاریخ فعلی به میزان 15.5 درصد کاهش یافته و این موضوع که FIFA 18  به تنهایی به اندازه میزان مجموع اشاره شده، فروخته است نشان می‌دهد فروش فیزیکی بازی‌ها تا چه اندازه در حال کاهش بوده و به جای آن فروش دیجیتالی جایگزین شده است. لیست ده بازی نخست را در ادامه می‌توانید مشاهده کنید:

FIFA 20
The Legend of Zelda: Link’s Awakening
Borderlands 3
Gears 5
Crash Team Racing Nitro-Fueled
The Division 2
Sea of Thieves
Mario Kart 8 Deluxe
Minecraft: Xbox Edition
Forza Horizon 3

X