رد کردن لینک ها

عرضۀ رسمی Google Stadia و نحوۀ کار این پلتفرم آنلاین

اشتراک گذاری

در دنیای Google Stadia خبری از سخت‌افزار نیست؛ زیرا این سرویس یک کنسول بازی مستقل نیست بلکه یک بستر اینترنتی است که تنها از طریق اینترنت می‌تواند محتوا را ارائه دهد. در پلتفرم Google Stadia برای اجرای بازی‌ها از فضای ابری استفاده می‌شود و کلیۀ دستورات نیز بصورت آنلاین توسط پردازشگرهای قدرتمند شرکت «گوگل» پردازش شده و در نهایت مخاطب بدون داشتن سخت افزار قدرتمندی تصاویر نهایی را مشاهده می‌کند.

سرویس اینترنتی Google Stadia از تاریخ 28 آبان 98 در دسترس عموم قرار گرفته است و شرکت Google برای استفاده از این سرویس اشتراک Stadia Pro را با مبلغ 10 دلار در هر ماه ارائه می‌دهد. این اشتراک این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بازی‌ها را با وضوح تصویر 4K و با صدای 5.1 فراگیر تجربه کنید. در اشتراک Stadia Pro هر از گاهی یک عنوان رایگان نیز در اختیار شما قرار داده می‌شود و همچنین تخفیف‌های مختلفی نیز در بازی‌ها برای شما در نظر گرفته می‌شود. به گفتۀ شرکت «گوگل» در آینده یک سرویس Stadia Base نیز بصورت رایگان وجود خواهد داشت؛ اما تا سال آینده راه اندازی نمی‌شود. بنابراین اگر در حال حاضر قصد دارید تا عناوین مختلف پلتفرم Stadia را تجربه کنید ، حتما باید اشتراک Stadia Pro را تهیه نمائید؛ حتی اگر به کیفیت 1080p هم راضی باشید.

همانطور که ذکر شد پلتفرم Google Stadia یک سرویس اینترنتی آنلاین است و به دلیل اینکه نیاز به سخت‌افزار قدرتمندی نیست ، شما تنها با در اختیار داشتن یک اینترنت نسبتا پر سرعت می‌توانید در تلفن‌های هوشمند و کامپیوترهای خانگی به این سرویس دسترسی داشته باشید. برای شروع کار در ابتدا باید نرم افزار Stadia app را بر روی تلفن‌های هوشمند خود نصب کنید و سپس با حساب گوگل خود وارد شوید. سرویس Google Stadia را همچنین می‌توانید بر روی تلویزیون‌های هوشمند که از سیستم‌عامل و اینترنت پشتیبانی می‌کنند نیز اجرا کنید. ناگفته نماند که در این دو حالت نمی‌توانید بازی‌های جدید را خریداری کنید و برای خرید عناوین مختلف باید با کامپیوتر وارد این سرویس شوید.

سرویس Google Stadia در کامپیوتر به شکل دیگری اجرا می‌شود به اینگونه که ابتدا باید نرم‌افزار Stadia app را بر روی Chromecast Ultra که یک سرویس پخش آنلاین است اجرا کنید و سپس با حساب گوگل خود وارد شوید. در اینصورت می‌توانید به پلتفرم Google Stadia دسترسی داشته باشید و برای خرید اشتراک Stadia Pro اقدام کنید.

در ادامه عناوینی که در حال حاضر در پلتفرم Google Stadia در دسترس هستند را مشاهده می‌کنید :

Assassin’s Creed Odyssey
Destiny 2
Gylt
Just Dance 2020
Kine
Mortal Kombat 11
Red Dead Redemption 2
Rise of the Tomb Raider
Shadow of the Tomb Raider
Samurai Shodown
Thumper
Tomb Raider
Attack on Titan: Final Battle 2
Farming Simulator 2019
Final Fantasy XV
Football Manager 2020
Grid 2019
Metro Exodus
NBA 2K20
Rage 2
Trials Rising
Wolfenstein: Youngblood

شرکت «گوگل» همچنین از یک کنترلر مخصوص برای سرویس Google Stadia رونمایی کرد که بعنوان کنترلر رسمی این پلتفرم آنلاین شناخته می‌شود. هر چند این کنترلر بعنوان کنترلر رسمی این سرویس معرفی شد اما در واقع برای تجربۀ سرویس Google Stadia حتما نیازمند خرید این کنترلر نیستید. شما می‌توانید بدون این کنترلر نیز با خرید اشتراک Stadia Pro از کلیۀ محتوای این سرویس آنلاین بهره‌مند شوید. اما در صورتی که قصد خرید این کنترلر را دارید می‌توانید آن را با قیمت 69 دلار تهیه نمایید.

X