رد کردن لینک ها

بر اساس شایعات Xbox Series X از Steam و Epic Store پشتیبانی خواهد کرد

اشتراک گذاری

بر اساس شایعاتی که  در انجمن ایکس باکس توسط اینسایدرها منتشر شده است، Xbox Series X کنسول نسل بعد مایکروسافت، از استورهای پر طرفدار Steam و Epic Games Store پشتیبانی خواهد کرد.

مثل تمام شایعات دیگر ، صحت این اطلاعات را نمی توان اثبات کرد اما این شایعات بیان میکنند که Xbox Series X قابلیتی به نام “Windows mode”  دارد که به وسیله آن بازیبازها میتوانند سیستم عامل کنسول خود را به Windows 10  تغییر دهند. که در نتیجه می توانند به اپیک گیمز استور و استیم دسرسی داشته باشند. اگر این شایعه صحت داشته باشد بدان معناست که شما میتوانید برای اولین بار یک کنسول بازی را به یک PC (کامپیوتر شخصی) تبدیل کنید. و به تمامی بازی هایی که تا کنون نمی توانستید در Xbox تجربه کنید، دسترسی داشته باشید.

نکته بسیار جالب این شایعه زمانیست که متوجه می شوید عناوینی همچون Heavy Rain و Detroit: Become Human که تا سال گذشته و قبل از انتشار روی PC در انحصار PS4  بودند، حالا می توانند در کنسول جدید مایکروسافت قابل بازی باشند. حتی شایعه ای پیرامون عرضه یکی دیگر از عناوین انحصاری PS4 یعنی Horizon Zero Dawn  برای کامپیوتر منتشر شده است که در صورت صحت این شایعه میتوان انتظار داشت که مخاطبان Xbox Series X می توانند از تجربه این بازی نیز لذت ببرند. البته همه اینها در صورتی است که شایعات قابلیت “Windows mode”  به واقعیت بپیوندد.

ایده تبدیل Xbox به کامپیوتر شخصی برای مایکروسافت زیاد دور از ذهن نیست. مایکروسافت از زمان عرضه Xbox One با قابلیت هایی همچون کراس پلی با PC و صد البته Backward compatibility در صدد یکپارچه کردن و منسجم ساختن پلتفرم های خود بوده است.

در حال حاضر هم ما می دانیم که کنسول جدید ماکروسافت از تمام کنسول های نسل پیشین این شرکت از جمله original Xbox پشتیبانی خواهد کرد. و این یعنی کتابخانه بزرگی از بازیهای قدیمی که از روز نخست در دسترس بازیبازها خواهد بود.

در پایان با توجه به شکل ظاهری  Xbox Series X و نحوه نمایش ایستاده آن، که شبیه به یک کیس کامپیوتر است، منطقی به نظر می رسد که ما انتظار همچین قابلیتی را داشته باشیم. هرچند که در حاضر راهی برای فهمیدن صحت این شایعات وجود ندارد، اما ایده تبدیل کنسول بازی به PC به شدت هیجان انگیز است!

Xbox Series X در تعطیلات 2020 به بازار عرضه خواهد شد.

X