رد کردن لینک ها

Dan Houser یکی از بنیان گزاران Rockstar ، این کمپانی را ترک خواهد کرد

اشتراک گذاری

Dan Houser کسی که به همراه براردش Sam ، یکی از بنیان گزاران Rockstar Games  بود و از ابتدای تاسیس در بیش از 20 سال پیش همیشه از کلیدی ترین رهبران این کمپانی محسوب می شد ، حالا با این جدایی همه چیز را در Rockstar تغییر خواهد داد. جایی که در آن Red Dead Redemption و Grand Theft Auto ساخته می شود.

طی بیانیه ای که در وبسایت Take-Two (کمپانی مادر Rockstar) منتشر شد، Dan Houser بنا دارد در تاریخ 21 مارس 2020 از Rockstar جدا شود.

Houser که در حال حاضر در سمت معاون رییس (پروژه) در Rockstar  مشغول است ، از بهار سال گذشته و کمی بعد از انتشار Red Dead Redemption 2  در مرخصی طولانی مدت به سر می برد، و حالا قرار است به طور رسمی در ماه آینده این استودیو را ترک کند.

بیانیه رسمی Take-Two در این باره:

“بعد از یک مرخصی بلند مدت که از بهار سال گذشته شروع شد ، Dan Houser معاون رییس در Rockstar Games ، این کمپانی را ترک خواهد کرد. آخرین روز کاری وی 11 مارس 2020 خواهد بود. ما از همکاری های او بسیار سپاسگزاریم. Rockstar Games خالق بعضی از تحسین شده ترین و پرفروش ترین بازیهای دنیا، یک جامعه هواداری پرشور در سطح جهان و خالق یک تیم  فوق العاده مستعد بازیسازی است، که در پرژه های فعلی و آینده شان متمرکز باقی خواهند ماند.”

Houser تقریبا در تمام بازیهای Rockstar مانند GTA ، Red Dead Redemption، Max Payne 3 ، L.A. Noire و… به عنوان نویسنده اصلی، تهیه کننده و یا صداپیشه  نقش داشت و یکی از عوامل اصلی تبدیل این کمپانی به یکی از بزرگترین استودیو های بازیسازی صنعت بود. او با فعالیت هایش فرنچایزهایی مانند GTA و Red Dead را به عناوینی پر فروش در تاریخ تبدیل کرد. Grand Theft Auto 5 بعد از گذشت تقریبا 7 سال از عرضه، کماکان در لیست های بهترین فروش ماهیانه حضور دارد.

دراین برهه که کنسول های نسل بعد به زودی عرضه خواهند شد و انتظارها از Grand Theft Auto 6 با توجه به قدرت سخت افزاری PS5 و Xbox Series X بسیار زیاد است، Rockstar Games با از دست دادن Dan Houser در دوران حساسی به سر می برد. شاید تاثیرات این جدایی برای بعضی از گیمرها محسوس نباشد ولی واقعیت اینست که پر کردن جای خالی فردی مانند  Houser بسیار دشوار خواهد بود.

لازم به ذکر است در بیانیه ای که متعاقبا توسط Rockstar منتشر شد، Sam Houser بردار Dan که از سال 1998 در پست ریاست این کمپانی مشغول بوده است، بدون تغییر به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

X