رد کردن لینک ها

استودیوی منچستر سونی به اعلام این کمپانی تعطیل شد

اشتراک گذاری

بعد از انتشار خبر جدایی دن هاوسر (Dan Houser)، هم‌بنیان‌گذار راک‌استار گیمز (Rockstar Games) از این شرکت، ساعاتی پیش مشخص شد استودیوی منچستر سونی نیز به پایان راه خود رسیده است.

استودیوی منچستر توسط سونی اینتراکتیو اینرتینمنت (Sony Interactive Entertainment) در سال ۲۰۱۵ و با هدف ساخت عناوین واقعیت مجازی برای هدست‌های پلی‌استیشن وی‌آر در منطقه‌ی بریتانیا تاسیس شد. باوجود این‌که گفته می‌شود منچستر در حال کار برروی یک پروژه‌ی معرفی نشده بود اما روز گذشته سونی به‌طور رسمی خبر بسته شدن این استودیو را اعلام کرد. همچنین مشخص شده است تمام کارکنان منچستر از کار بی‌کار شده و برنامه‌ای برای آینده‌ی شغلی آن‌ها وجود ندارد.

با احتساب منچستر، این سومین استودیو در بریتانیا محسوب می‌شود که توسط شرکت سونی تعطیل شده است؛ پیش‌تر در سال ۲۰۱۶ گوریلا کمبریج (Guerrilla Cambridge) و در سال ۲۰۱۷ نیز شرکت اوولوشن (Evolution) که هردو به‌صورت اختصاصی برروی پروژه‌های واقعیت مجازی مشغول بودند نیز منحل شده‌اند. اکنون مدیا مولکول (Media Molecule) و استودیوی لندن (London Studio) به‌عنوان تنها یاران سونی در سرزمین پهناور بریتانیا باقی مانده‌اند.

باوجود این اتفاق، آینده‌ی پلتفرم واقعیت مجازی پلی‌استیشن وی‌آر در هاله‌ای از ابهام قرار می‌گیرد؛ می‌دانیم که پلی‌استیشن چند ماه قبل از تاریخ انتشار چندین بازی برای این هدست رونمایی کرد و شایعات جدید نیز به نسخه‌ی نسل بعدی این پلتفرم اشاره دارند اما این‌که چرا سونی توسعه‌دهندگان فرست‌پارتی آن را یکی پس از دیگری منحل می‌کند جای سوال دارد. هرچند که در بیانیه‌ی اخیر، آن‌ها دلیل اقدام خود را به‌عنوان “بخشی از تلاش‌های ما برای بهبود تاثیرگذاری عملیاتی”  اعلام کرده‌اند.

نظر شما درباره استودیوی منچستر سونی و علیت تعطیلی آن چیست؟ تعطیلی استودیوی منچستر تا چه می‌تواند برروی آینده‌ی پلی‌استیشن وی‌آر تاثیرگذار باشد؟ در بخش کامنت‌ها با ما همراه شوید.

X