رد کردن لینک ها

از اعلام رسمی مشخصات Xbox Series X تا ساخت 2 بازی جدید از سری Star Wars

اشتراک گذاری

سازنده مشهورترین رمز تقلب دنیا، درگذشت

رمزهای تقلب این روزها به اندازه 30-40 سال پیش ارزشمند نیستند. زمانی این رمزها توسط سازندگان بازی  مورد استفاده قرار میگرفتند تا بخش های مختلف بازی را مورد آزمایش قراردهند. بعضی وقت ها هم بر اثر تصادف یا به صورت عمدی سر از بازی در می آورند.

Konami Code – بالا، بالا ،پایین، پایین، چپ، راست، چپ، راست، B، A و کلید Start به شکلی اتفاقی در بازی قرار گرفت و بعد از آن هم بین المللی شد. در سال 1985 یکی از سازندگان بازی Gradius برای کنسول Famicom، به دلیل سختی  مراحل بازی تصمیم گرفت این رمز را اختراع کند تا بتواند کلیه مراحل بازی را تست کند.

حضور این رمز در نسخه منتشر شده بازی مورد توجه قرار نگرفته بود. زمانی که شرکت کونامی برای اصلاحات بعدی بازی اقدام کرد، متوجه شد که نمیتواند این رمز را به دلیل ایجاد مشکل برای سایر قسمت های بازی ، حذف کند. با اضافه شدن بازیکنان از سراسر دنیا، این رمز به یکی از پارامترهای مهم بازیهای دوره NES بدل شد. آنچنان که در بازی های شرکت Konami و حتی سایر شرکت های بازی سازی وجود داشت و تبدیل به مشهورترین رمز تقلب تمام تاریخ شد.

متاسفانه آقای کازوهیسا هاشیموتو، مخترع این رمز ، درگذشت. اما کونامی کد را به عنوان ، میراث ماندگار خود برای علاقمندان به ویدیو گیم به یادگار گذاشت

 

شرکت CD Projekt دومین شرکت بزرگ بازیهای ویدئویی در اروپا شد

در ماه های گذشته،شرکت CD Projekt، سازنده بازی Cyberpunk 2077 و سری بازی های The Witcher، ارزش بازارش از 6.8 به 8 میلیارد دلار رسیده است این رشد، باعث گردیده که پس از شرکت فرانسوی Ubisoft Entertainment با ارزش بازاری معادل 9.6 میلیارد دلار، به مقام دومین شرکت بزرگ بازی های ویدیویی در اروپا دست پیدا کند.

 شرکت  لهستانی CD Projekt که 25 سال پیش در سال 1994  تاسیس شد، در زمینه ساخت، نشر و پخش بازی های ویدئویی فعالیت دارد و اکنون 887 نفر در این شرکت مشغول به کار هستند.

 

مشخصات سخت افزاری Xbox Series X به صورت رسمی منتشر شد!

شرکت مایکروسافت به صورت رسمی مشخصات کنسول نسل بعدی خود با نام Xbox Series X را معرفی کرد.

این شرکت، در خبری غیر منتظره اطلاعات سخت افزاری و جزئیات کنسول جدید را به صورت رسمی منتشر کرد. اطلاعاتی که از مدت‌ها قبل شایعاتی درباره آن وجود داشت و امروز مایکروسافت به صورت کامل به این شایعات پایان داد.

کنسول Xbox Series X دارای GPU با قدرت ۱۲ ترافلاپس خواهد بود. در مقایسه با کنسول Xbox One X، این کنسول دارای دو برابر قدرت بیشتری است و در مقایسه با کنسول Xbox One از قدرت هشت برابر بیشتر بهره می‌برد. این مقادیر موجود در کارت گرافیکی کنسول جدید، آن را بالاتر از هر کارت گرافیکی میان رده دو شرکت Nvidia و AMD قرار می‌دهد و یک جهش فوق العاده در بخش سخت افزاری کنسول‌ها به شمار می‌آید.

 

شرکت EA درحال ساخت 2 بازی جدید از Star Wars است

بر اساس اخبار به دست آمده ،شرکت EA در سال های گذشته عنوان های زیادی از  Star Wars را در دست ساخت داشته که 3 تای آنها را کنسل و خبرشان را هم اعلام نکرده است. سومین و آخرین آنها نسخه  Spinoff  از مجموعه Star Wars: Battlefront بوده است. این پروژه که Viking نام داشت، قرار بود همزمان با نسل جدید کنسول ها در پاییز سال 2020 راهی بازار شود. زمانی که مسئولین اجرایی EA متوجه شدند تخمین بازه زمانی پروژه غیر واقعی است ، Viking از بین رفت.

شنیده ها حاکی از آن است که یکی از دو  بازی جدید ،دنباله ای از عنوان Star Wars Jedi: Fallen Order است که در سال گذشته به بازار عرضه شد. بازی موفق Fallen Order که توسط استودیو Respawn ساخته شده است، مخاطبان زیادی را به خود جذب کرد و بازخورد قابل قبولی را هم دریافت کرد

پروژه دوم اما قرار است “پروژه ای کوچک و غیر معمولی تر ” از استودیو بازی سازی Motive باشد. جزئیات دیگری از این پروژه در دسترس قرار نگرفته است

 

 

با 525 میلیون دلار ، سازنده World War Z به گروه Embracer پیوست

گروه Embracer مالکیت جدیدی را از آن خود کرد. هزینه این مالکیت 525 میلیون دلار است که 150 میلیون آن در بخش اول و 375 میلیون دلار باقی در طول سه سال و بر طبق عملکرد به شرکت Saber Interactive پرداخت خواهد شد. قرار است استقلال شرکت Saber Interacvtive حفظ شود و برنامه ای هم برای بازسازی داخلی ندارند. بر همین روال، تولید دو عنوان بازی Killing Floor 2 و Snowrunner بر طبق روال قبل انجام میشود.

شرکت Saber Interactive ، استودیویی است که در طی 5 سال فعالیت به رشد قابل قبولی رسیده است. در طول این سالها ، این شرکت به شدت به درآمد حاصل ار همکاری با دیگر استودیوها وابسته بود. پروژه های خود این شرکت از قبیل God Mode، R.I.P.D. The Game ، NBA Playgrounds، Shaq Fu: A Legend Reborn، و تازه ترین آنها World War Z همگی محصولات موفقی بوده اند ولی نمیتوانستند که استقلال خود را حفظ کند.

گروه Embracer، در هفت سال اخیر تعداد شرکتهای که خریداری کرده ، دو رقمی شده است و در مجموع 31 استودیو در سراسر دنیا با مجموع 2500 کارمند، عضو این شرکت هستند. شرکت هایی از قبیل THQ Nordic، Koch Media، و اکنون هم Saber Interactive شرکت های تابعه این گروه محسوب می شوند.

 

X