رد کردن لینک ها

شایعه: Xbox Series S با قیمت ۳۰۰ دلار عرضه خواهد شد

اشتراک گذاری

در حالی که این روز ها اخبار گوناگون و رسمی در خصوص کنسول نسل بعدی شرکت مایکروسافت، Xbox Series X به گوش می‌رسد، اما از گوشه و کنار مدام شایعاتی منتشر می‌شوند که گواه بر وجود کنسول دیگری هم در خانواده Xbox دارند. کنسولی که با اسم رمز «لاکهارت» شناخته می‌شود و از قدرت و البته قیمت کمتری نسبت به Xbox Series X بهره می‌برد.

آخرین شایعه از منبع چینی با نام My Drive منتشر شده که ادعا می‌کند کنسول جدید با نام Xbox Series S تنها با قیمت ۳۰۰ دلار به فروش خواهد رسید. این در حالی است که کنسول Xbox One X در زمان عرضه با قیمت ۴۰۰ دلار به فروش می‌رسید و بعد از گذشته دو سال از عرضه آن، هم اکنون با قیمت ۳۰۰ دلار به فروش می‌رسد.

همچنین منبع چینی مدعی شده که Xbox Series S فاقد دیسک درایو برای اجرای بازی‌ها به صورت فیزیکی خواهد بود و همانند Xbox One S All Digital Edition تنها از عناوین دیجیتالی پشتیبانی می‌کند.

اما این تمام ماجرا نیست و حتی قدرت سخت افزاری این کنسول هم فاش شده‌است. کنسول Xbox Series S دارای چهار ترافلاپس قدرت گرافیکی خواهد بود. عددی که کمتر از کنسول شش ترافلاپسی Xbox One X است. با این حال به لطف معماری نسل بعدی شرکت AMD با نام NAVI انتظار می‌رود که این کنسول توان بیشتری نسبت به Xbox One X داشته باشد. همچنین کنسول جدید دارای APU چهار هسته‌ای Ryzen همراه با ۱۶ گیگابایت Ram هم خواهد بود که 12 گیگابایت آن برای بازی‌ها و چهار گیگابایت باقی‌ مانده برای سیستم عامل کنسول مصرف می‌شود.

با این حال فیل اسپنسر مدیر عامل Xbox قبلا اعلام کرده بود که تنها یک کنسول در تعطیلات سال ۲۰۲۰ منتشر خواهد شد و آن هم کنسول قدرتمند Xbox Series X خواهد بود. در نهایت فعلا باید منتظر ماند و دید شرکت سونی برای نسل بعد چه برنامه‌ای در چنته دارد.

*عکس استفاده شده برای خبر رسمی نیست.

X