رد کردن لینک ها

نسخه جدید بازی Mafia در حال توسعه قرار دارد ؟

اشتراک گذاری

نشان‌های تجاری که اخیرا توسط شرکت Take-Two ثبت شده سبب می‌شود توجهات به در دست ساخت بودن نسخه جدید بازی Mafia معطوف شود. ریمستر نسخه دوم هم یکی از احتمالات نه چندان دور از انتظار به شمار می‌رود.

شرکت Take-Two در ماه آگوست سه نشان تجاری مربوط به مجموعه Mafia را به ثبت رسانده است. دو مورد از آن‌ها مربوط به لوگو دو بازی اول این مجموعه می‌شود اما لوگو سوم را تاکنون در هیچ کدام از بازی‌های قبلی این مجموعه مشاهده نکرده بودیم. همین امر موجب شده تا گمانه‌زنی به در حال ساخت بودن بازی Mafia 4 هدایت شود. باید به این نکته که توسط وبسایت PC Gamer به آن اشاره شد توجه کنیم که نشان ‌های تجاری فقط باید هر ده سال تمدید شوند. حال آن که دو نسخه ابتدایی این سری به ترتیب در سال 2002 و 2011 عرضه شدند و بدین ترتیب تمدید آن‌ها غیرالزامی محسوب می‌شد.

حال آن که نکته اشاره شده نیز بیان نمی‌دارد نسخه جدید بازی Mafia در حال تولید قرار داشته باشد. نشان تجاری مورد بحث هیچ گونه توضیحی نداشته و ممکن است شرکت Take-Two تنها نام مربوط به این مجموعه را تمدید کرده باشد. با تمامی این توضیحات، ساخت قسمت جدید و یا حتی ریمستر نسخه دوم از جمله احتمالاتی است که به وقوع پیوستن آن به مذاق بسیاری از گیمرها خوش خواهد آمد.

پس از شکست کیفی بازی Mafia 3 که به هیچ عنوان نتوانست در سطح انتظارات ظاهر شود تیم سازنده این بازی در استودیو Hangar 13 به دو تیم مجزا تقسیم شد و یکی از آن‌ها قرار بود کار روی نسخه چهارم این فرنچایز را آغاز کند. اثری که قرار بود در سال 1970 در لاس وگاس دنبال و روایت شود و حال و هوای فیلم Casino ساخته مارتین اسکوسیزی را منتقل کرده و زرق و برق Sin City را به تصویر بکشد. در نهایت این پروژه به دلیل ساخت یک بازی کاملا جدید توسط استودیو Hangar 13 کنسل شد.

X