Skip links

مایکروسافت: احساس می‌کنیم کنسول ما بهتر است

Share

در این روز ها که بحث کنسول‌های نسل بعد مبحث داغی به شمار می‌رود، یکی از مدیران اجرایی مایکروسافت هم در خصوص مقایسه این دو کنسول سخن گفته‌است. Bill Stillwell مدعی شده که کنسول Xbox Series X کنسول بهتری نسبت به PS5 خواهد بود و همچنین معرفی کنسول PS5 را به خاطر شرایط کنونی پیش‌آمده «تاسف‌بار» خوانده‌است.

«من فکر می‌کنم آنچه شما از معرفی کنسول PS5 دیدید، یک اتفاق تاسف بار بود. به این دلیل که ماهیت کلی سخنرانی GDC به یک برنامه بازاریابی تبدیل گشته‌ بود. من سخنان سونی را دوست داشتم و فکر می‌‌کنم تکنولوژی جالبی را هم توسعه‌ داده‌اند. اما فکر می‌کنم ما کنسول بهتری داریم و از خصوص قدرت هم هیچ نگرانی برای ما وجود ندارد.»

البته فیل اسپنسر هم دو هفته قبل در مصاحبه‌ای با سایت IGN سخنان مشابه‌ای را بیان کرده‌بود.

اسپنسر گفته بود:

«واقعا احساس خوبی در مورد Xbox Series X دارم. من از زمانی که معرفی عمومی PS5 را دیدم، خیلی احساس خوبی نسبت به کنسول Xbox Series X و انتخاب‌های خودمان برای سخت افزار این کنسول را پیدا کرده‌ام. به تیم سخت‌افزاری Xbox اعتماد فراوانی دارم و کاری که جیسون رونالد انجام داده، فوق‌العاده‌است.»

هر چند بر روی کاغذ می‌توان سخنان مایکروسافت را درست تلقی کرد و آن طور که مشخص شده کنسول Xbox Series X از سخت افزار قوی‌تری بهره می‌برد، اما در این خصوص ضرب المثل معروفی وجود دارد که می‌گوید: «هیچ بقالی نمیگه ماست من ترشه».

شما چه فکر می‌کنید؟ آیا کنسول مایکروسافت می‌تواند برنده نسل نهم کنسول‌ها باشد یا همانند گذشته باز هم مایکروسافت رتبه دوم و یا سوم را در رقابت با سونی و نینتندو در زمینه کنسول‌های خانگی به دست خواهد آورد.

X